محل تبلیغات شما

برش دادن شیشه، یکی از ظریف ترین و حساس ترین مراحل کار با شیشه می باشد.

الماس شیشه بر یکی از ابزار هایی است برای برش دادن انواع شیشه ها به کار می رود. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این ابزار پرکاربرد در شیشه بری آشنا شوید:

الماس شیشه بری چیست؟

با توجه به این مسئله که شیشه بسیار ظریف و شکننده می باشد، برای برش دادن آن علاوه بر مهارت بالا در شیشه بری، احتیاج به ابزار های مخصوصی مثل الماس شیشه بری داریم. استفاده از الماس شیشه بری نیازمند تبحر مخصوصی می باشد، زیرا اگر نتوان به درستی از این ابزار برای مشخص کردن خطوط استفاده کرد، شیشه دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

تاریخچه استفاده از الماس شیشه بری

برای برش شیشه ها در قرون وسطی از میله های آهنی گرم شده استفاده می کردند. شیشه های برش خورده به این روش، لبه هایی به شدت تیز داشتند و در اندازه های دقیقی بریده نمی شدند. در بین قرن های چهاردهم و شانزدهم بود که استفاده از ابزارهای شیشه بری سر الماسی مرسوم شد. الماس های شیشه بری که ابتدا در ایتالیا به کار گرفته شدند، شیشه را بسیار دقیق تر نسبت به سایر ابزار ها برش می دادند.

با گذشت زمان و پیشرفت فناوری، انواع جدیدی از الماس های شیشه بری ساخته شدند. امروزه صفحه های شیشه ای بزرگ را می توان با استفاده از کامپیوتر CNC به صورت نیمه اتوماتیک برش داد.

الماس شیشه بری چیست؟

شیشه بر به ابزاری گفته می شود که بر روی سطح شیشه، نشانه هایی کم عمق ایجاد می کند تا با استفاده از آن بتوان شیشه را به دو قسمت تقسیم کرد. در واقع این علامت گذاری ها، باعث ترغیب شیشه می شود تا از محل های مشخص شده شروع به شکستن کند. توجه داشته باشید که

شیشه سکوریت را نمی توان از این طریق برش داد، زیرا این نوع شیشه به جای تقسیم شدن به دو تکه مشخص، خورد خواهد شد. الماس شیشه بری یکی از ابزار های شیشه بری است که به همین منظور، یعنی برای ایجاد شکاف یا چاک بر روی شیشه، به کار برده می شود.


رزموویز

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی